اصفهان تحول ,آخرین تحولات سیاسی و اقتصادی اصفهان

شکایت خانواده ها از مدارس روی زمین می ماند؟/ترس از برخورد بد با فرزند جلوی بسیاری از شکایات اولیا از مدارس را می گیرد


 

به گزارش اصفهان تحول به نقل از موج، مسوولان آموزش و پرورش بر این باورند که میزان شکایت ها از مدارس کاهش یافته است، برخی کارشناسان معتقدند که این شکایت ها واقعا کم شده اند اما دلیل آن بهبود عملکرد دستگاه های اجرایی و ناظر در آموزش و پرورش نیست بلکه ماجرا این است که مردم نتیجه ای از شکایت هایی که مطرح می کنند نمی گیرند.

سال تحصیلی شروع شده و دوباره این خانواده ها هستند که سر و کله زدنشان با مدارس آغاز شده است عده ای که شرایط مالی مناسبی دارند دغدغه شان مدرسه بهتر برای دانش آموزانشان است. اما گروه دیگری که مشکلات مالی گریبانگیرشان شده  سعی می کنند فقط جایی را پیدا کنند که هزینه های کمتری را برای تحصیل دانش آموزشان بپردازند. اما فرقی نمی کند دانش آموز در مدارس غیر انتفاعی و پر هزینه درس بخواند یا در مدرسه عادی تحصیل کند چیزی که در بین این دو مشترک است این است که  اگر خانواده ها شکایت هایی از مدارس داشته باشند کمتر به نتیجه می رسند و مشکلشان در گذر زمان فراموش می شود.

مشکل در همین جا خلاصه نمی شود اگر خانواده ای تصمیم بگیرد که از تخلف مدرسه شکایت کند و یا اینکه مسولان آموزش و پرورش را در جریان قرار دهد حتی اگر شکایتش به نتیجه برسد دو راه پیش رو دارد یا اینکه مدرسه فرزندش را تغییر دهد یا منتظر عواقبی که در آن مدرسه در انتظار فرزندش است، باشد.

موضوعی که خود مسوولان آموزش و پرورش در هنگام شکایت خانواده ها مطرح می کنند و مدام توصیه می کنند که اگر بنا دارید که کودکتان در همان مدرسه تحصیل کند، از شکایت صرفنظر کنید تا دانش آموزتان به خاطر برخوردهای مسوولان مدرسه به مشکل برنخورد.

این در حالی است که مسوولان واحد پاسخگویی به شکایات دانش آموزان معتقدند که هر گونه تخلف پس از ثبت شکایت در سامانه رسیدگی به شکایات پیگیری می شود.

سید رحیم میر شاه ولد که تا چندی پیش  مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش بود معتقد است که در تابستان ها میزان شکایت از آموزش و پرورش به دلیل ثبت نام ها بالاتر است و سازمان آموزش و پرورش تلاش می کند تا حد ممکن این شکایت ها را حل و فصل کند.

میر شاه ولد در ادامه تاکید کرد:در راستای تحقق دولت الکترونیک و تسریع در پذیرش انتقادات و رسیدگی به شکایات از سوی اولیای دانش آموزان و فرهنگیان سامانه این سازمان در سال گذشته آغاز به کار کرده است و در حال حاضر قابل دسترسی است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلف در مدارس، در سامانه طرح شکایت کنند.

او ادامه داد:  پس از طرح شکایت کد رهگیری به آن ها داده می شود و بعد از دو هفته می توانند پیگیر شکایت های خود باشند و نتیجه آن در سامانه دنبال کنند.

اما با وجود این توضیحات این مقام مسوول توضیح نداد که چرا با این وجود باز هم برخی از خانواده ها از عملکرد مدارس راضی نیستند و معتقدند که شکایت های آنها راه به جایی نمی برد.

اما با این وجود رحیمی کارشناس واحد نظارت آموزش و پرورش به خبرنگار اجتماعی موج گفت : بیشتر این شکایت ها از مدارس غیر دولتی است و اگر خانواده ها متوجه مغایرت در مبلغ پرداختی خود هستند باید بلافاصله موضوع را اطلاع دهند تا ظرف 72 ساعت به آن موضوع رسیدگی شود.

این کارشناس ادامه داد: یکی از دلایل این شکایت ها این است که خانواده ها از میزان شهریه های مدارس خبر ندارند و با مقایسه مدارس و قیمت آن ها گمان می کنند که این هزینه ها باید یکی باشد در حالی که اینطور نیست.  

وی خبر داد :نرخ مدارس پیش‌دبستانی، ابتدایی، دوره اول متوسطه، دوره دوم نظری، دوره دوم فنی، دوره دوم حرفه‌ای غیر دولتی شهر تهران در هر منطقه برای دریافت شهریه از اولیا در سایت آموزش و پرورش شهر تهران مشخص شده است، همچنین در پورتال این وزارتخانه شهریه دوره دوم کاردانش، پیش‌دانشگاهی حرفه‌ای و پیش‌دانشگاهی نظری غیر دولتی در پایتخت آمده است.اما باید این را هم دانست که بر اساس مناطق و تجهیزات این مدارس مبالغ آن با هم متفاوت است.

وی در ادامه افزود :‌ نرخ تمامی مدارس با مشخصات اسم، استان، منطقه، کد و نام مدرسه، تلفن، نام مدیر، نام موسس، جنسیت و نرخ شهریه در سایت آموزش و پرورش شهر تهران اعلام شده است و خانواده‌ها با مراجعه به این سایت می‌توانند از رقم دقیق شهریه تحصیل فرزندان خود در این مراکز مطلع شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار موج مبنی بر اینکه حالا با این وجود هنوز آمار تخلفات مدارس بالا است و خانواده ها باید چه راهکاری برای آن در نظر بگیرند افزود: راه نخست مراجعه به واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات منطقه آموزش و پرورش، دوم مراجعه به سایت آموزش و پرورش شهر تهران در قسمت پاسخگویی به شکایات، سومین امکان تماس با تلفن 889640006 است.

نارضایتی آموزشگاه ها از آموزش و پرورش

اما با این وجود  رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده از میزان نارضایتی آموزشگاه ها از افزایش کم قیمت ها خبر داده بود و گفت: برغم اینکه تعیین شهریه مدارس غیردولتی منطقی و طبق الگو انجام شده اما برخی از موسسان ابراز نارضایتی کرده اند که چرا شهریه مدرسه آنها تنها 6 درصد یا 10 درصد افزایش پیدا کرده حال آنکه هر گونه افزایش شهریه و تفاوت درصد بر اساس آیین نامه الگوی شهریه اعمال می شود.

وی توضیح داد: خط قرمزهای تعیین شده برای فعالیت مدارس غیردولتی باید رعایت شود و سازمان مدارس غیردولتی از یک سو خود را مدافع دانش آموزان و اولیا می داند و از سوی دیگر بر نقش حاکمیتی و حق موسسان نیز توجه دارد.

گرد تاکید کرد: امسال به هیچ وجه از این موضوع چشم پوشی نمی کنیم زیرا مردم باید اطمینان خاطر داشته باشند که این مراکز مورد تایید مرجع معتبری چون آموزش و پرورش است و مربیان و معلمان و مفاد آموزشی که در این مراکز ارائه می شود باید متناسب با سن یادگیری و مصوبات آموزش و پرورش باشد.

انتهای پیام+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468

منتخب هفته

شاهد کاهش نرخ تورم و رشد مثبت اقتصادی در کشور هستیم

شاهد کاهش نرخ تورم و رشد مثبت اقتصادی در کشور هستیم

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت صبح امروز با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و سعید…
کاهش وابستگی بودجه به نفت، دولت را پاسخگو می‌کند

کاهش وابستگی بودجه به نفت، دولت را پاسخگو می‌کند

به‌گفته محمدقلی یوسفی، اگر درآمدهای نفتی وارد بودجه جاری کشور نشود، در این صورت تعداد وعده‌های عمل نشده دولت پایین…
مهم‌ترین تنگنای ساختاری صنعت، عدم تغذیه مناسب از نظام مالی است

مهم‌ترین تنگنای ساختاری صنعت، عدم تغذیه مناسب از نظام مالی است

نشست صبحانه کاری فعالان اقتصادی با وزیر صنعت و معاونانش، در اتاق ایران برگزار شد. غلامحسین شافعی در این نشست تاکید کرد:…
ترامپ فرمان تحریم اقتصاد ترکیه را صادر کرد

ترامپ فرمان تحریم اقتصاد ترکیه را صادر کرد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا فرمان اجرای محدودیت‌های جدید علیه ترکیه شامل تحریم دو وزیر ترکیه و افزایش تعرفه وارداتی…
نمایشگاه جامع صنعت ساختمان

نمایشگاه جامع صنعت ساختمان

بازدید از نمایشگاه جامع صنعت ساختمان گزارش تصویری بازدید از نمایشگاه جامع صنعت ساختمان مهر ماه 98 ----------- توجه:…
تدوین برنامه توسعه باید در دستور کار چپ و راست باشد

تدوین برنامه توسعه باید در دستور کار چپ و راست باشد

تغییر موضع جناح حاکم سرمایه‌داری بر دولت ایالات متحده آمریکا از جهانی‌شدن تحمیلی اقتصاد به ملی‌گرایی افراطی، اعلان…
ارتقای آموزش و ایجاد انگیزه در فضای اکوسیستم استارتاپی اصفهان ره آورد  مرکز نوآوری و کسب و کارهای نوپا اتاق بازرگانی اصفهان

ارتقای آموزش و ایجاد انگیزه در فضای اکوسیستم استارتاپی اصفهان ره آورد مرکز نوآوری و کسب و کارهای نوپا اتاق بازرگانی…

در نخستین رویداد نوآوری «مدیر آپ» تاکید شد: مهم‌ترین هدف مرکز نوآوری و کسب‌وکارهای نوپای اتاق بازرگانی اصفهان ارتقای…
نمایشگاه هزینه نیست سرمایه گذاری است

نمایشگاه هزینه نیست سرمایه گذاری است

در کارگاه آموزشی چگونگی حضور اثربخش در نمایشگاههای داخلی و خارجی که در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد تاکید گردید:…

© تمامی حقوق این سایت برای اصفهان تحول محفوظ است.

طراحی وب سایت خبری