اصفهان تحول ,آخرین تحولات سیاسی و اقتصادی اصفهان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان

بخش های اساسی کارخانه پلی اکریل اصفهان اول مهر راه اندازی می شود


 

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از راه اندازی بخش های تولید ' پلی استر' و ' نخ ' به عنوان قسمت های اساسی کارخانه پلی اکریل اصفهان از اول مهر امسال خبر داد.

اسرافیل احمدیه  روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: جلسه بررسی و حل مسائل و مشکلات پلی اکریل روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، مدیران و مسئولان بخش های دولتی و خصوصی در استانداری اصفهان برگزار شد. 
وی افزود: در این جلسه مقرر شد که بخش خصوصی بصورت کارگزاری در کارخانه پلی اکریل اصفهان سرمایه گذاری کند و در برخی بخش ها نیز دولت این مجموعه صنعتی را با پرداخت تنخواه کمک کند. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به اینکه پیش از این مقرر بود کمک مالی دولت به پلی اکریل بصورت تسهیلات پرداخت شود، گفت: باتوجه به اینکه دریافت اعتبار مالی برای حل مشکل کارخانه پلی اکریل اصفهان بصورت تسهیلات به رغم گذشت حدود پنج ماه به نتیجه نرسیده بود با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد این کمک به شکل تنخواه در اختیار این کارخانه قرار گیرد. 
وی اظهارکرد: هم اکنون حدود یک هزار و 300 کارگر بیکار شده پلی اکریل اصفهان بیمه بیکاری دریافت می کنند که با راه اندازی بخش های تولید پلی استر و نخ این کارخانه، تعداد زیادی از این کارگران فعالیت خود را در پلی اکریل اصفهان از سر خواهند گرفت. 
احمدیه ابراز امیدواری کرد: یکماه پس از راه اندازی بخش های تولید ' پلی استر ' و ' نخ'، بخش تولید مواد اولیه اکریلیک پلی اکریل اصفهان نیز راه اندازی شود. 
خاطرنشان می شود، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان 16 تیر امسال در نشست خبری اعلام کرد: اقدام ها و پیگیری های لازم برای تامین مواد اولیه کارخانه پلی اکریل اصفهان و راه اندازی مجدد این واحد تولیدی در حال انجام است.
' اسرافیل احمدیه ' گفته بود: در حال پیگیری و مذاکره برای عقد قرارداد نهایی خرید و واردات مواد اولیه اکریلیک هستیم و تلاش داریم که این کارخانه تا مهر امسال فعالیت خود از سربگیرد. 
وی در این نشست خبری تصریح کرده بود: امیدوار بودیم که کارخانه تا ماه های تیر یا مرداد امسال راه اندازی شود اما این برنامه با تاخیر مواجه شد که بیشتر آن مربوط به مسائل بانکی می باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان همچنین از آغاز تعمیرات دستگاه ها و بخش هایی از این کارخانه خبر داده بود و یادآوری کرد: شهریور سال گذشته 200 میلیارد ریال تسهیلات دولتی به این شرکت داده شد و قرار است 2 فقره تسهیلات یکصد میلیارد ریالی دیگر از بانک های صنعت و معدن و ملی با ضمانت دولت به این شرکت پرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه الیاف پلی استر از دیگر محصول های کارخانه پلی اکریل است گفت: مواد اولیه پلی استر در داخل کشور از طریق پتروشیمی، پالایشگاه و واحد دی ام تی تامین می شود و در این زمینه مشکل خاصی جز تامین نقدینگی نداریم.
* کارخانه پلی اکریل اصفهان در مالکیت بخش خصوصی است ، این کارخانه از واحدهای صنعتی منحصر به فرد کشور و تنها تولیدکننده الیاف اکریلیک است که مواد اولیه آن یعنی 'آکریلو نیتریل'(AN) باید از خارج کشور تامین شود.
شرکت پلی اکریل اصفهان با حدود 40 سال سابقه و بیش از یکهزار و 500 کارگر که در سالهای گذشته دچار مشکل مالی شده بود، پارسال به علت مشکل نقدینگی از فعالیت و تولید باز ماند. + 0
مخالفم - 0

 

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468

منتخب هفته

شاهد کاهش نرخ تورم و رشد مثبت اقتصادی در کشور هستیم

شاهد کاهش نرخ تورم و رشد مثبت اقتصادی در کشور هستیم

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت صبح امروز با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و سعید…
کاهش وابستگی بودجه به نفت، دولت را پاسخگو می‌کند

کاهش وابستگی بودجه به نفت، دولت را پاسخگو می‌کند

به‌گفته محمدقلی یوسفی، اگر درآمدهای نفتی وارد بودجه جاری کشور نشود، در این صورت تعداد وعده‌های عمل نشده دولت پایین…
مهم‌ترین تنگنای ساختاری صنعت، عدم تغذیه مناسب از نظام مالی است

مهم‌ترین تنگنای ساختاری صنعت، عدم تغذیه مناسب از نظام مالی است

نشست صبحانه کاری فعالان اقتصادی با وزیر صنعت و معاونانش، در اتاق ایران برگزار شد. غلامحسین شافعی در این نشست تاکید کرد:…
ترامپ فرمان تحریم اقتصاد ترکیه را صادر کرد

ترامپ فرمان تحریم اقتصاد ترکیه را صادر کرد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا فرمان اجرای محدودیت‌های جدید علیه ترکیه شامل تحریم دو وزیر ترکیه و افزایش تعرفه وارداتی…
نمایشگاه جامع صنعت ساختمان

نمایشگاه جامع صنعت ساختمان

بازدید از نمایشگاه جامع صنعت ساختمان گزارش تصویری بازدید از نمایشگاه جامع صنعت ساختمان مهر ماه 98 ----------- توجه:…
تدوین برنامه توسعه باید در دستور کار چپ و راست باشد

تدوین برنامه توسعه باید در دستور کار چپ و راست باشد

تغییر موضع جناح حاکم سرمایه‌داری بر دولت ایالات متحده آمریکا از جهانی‌شدن تحمیلی اقتصاد به ملی‌گرایی افراطی، اعلان…
ارتقای آموزش و ایجاد انگیزه در فضای اکوسیستم استارتاپی اصفهان ره آورد  مرکز نوآوری و کسب و کارهای نوپا اتاق بازرگانی اصفهان

ارتقای آموزش و ایجاد انگیزه در فضای اکوسیستم استارتاپی اصفهان ره آورد مرکز نوآوری و کسب و کارهای نوپا اتاق بازرگانی…

در نخستین رویداد نوآوری «مدیر آپ» تاکید شد: مهم‌ترین هدف مرکز نوآوری و کسب‌وکارهای نوپای اتاق بازرگانی اصفهان ارتقای…
نمایشگاه هزینه نیست سرمایه گذاری است

نمایشگاه هزینه نیست سرمایه گذاری است

در کارگاه آموزشی چگونگی حضور اثربخش در نمایشگاههای داخلی و خارجی که در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد تاکید گردید:…

© تمامی حقوق این سایت برای اصفهان تحول محفوظ است.

طراحی وب سایت خبری