اصفهان تحول ,آخرین تحولات سیاسی و اقتصادی اصفهان

مدیرطرح ساماندهی ناژوان در اینجااصفهان

پروانه های زنده به باغ پروانه ها می آیند/ بهره برداری از فاز دوم جاده سلامت بزودی

به گزارش اصفهان تحول به نقل از ایمنا، مدیرطرح ساماندهی ناژوان گفت: در سالجاری پروانه های زنده به باغ پروانه های ناژوان می آیند در این راستا گردشگران علاوه بر پروانه های فیکس شده شاهد حضور پروانه های زنده در این مجموعه هستند.

حسن شفیعی در " برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان" اظهار کرد: همه شهروندان و گردشگرانی که از داخل و یا خارج از کشور از  تماشای منابع طبیعی و سبزینگی ناژوان به وجد می آیند. وی با اشاره به اینکه سعی شده سبزینگی ناژوان به شکل قدیمی خود مانند بیشه زارهای حاشیه زاینده رود اصفهان حفظ شود، گفت: خوشبختانه تمام تلاش شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان حفظ فضای سبز و باغات قدیمی ناژوان است.

شفیعی در بخش دیگر سخنان خود گفت: بیش از ۳۰۰ کیلومتر مادی در محدوده خدماتی شهر وجود دارد که بیش از ۵۰ کیلومتر از مادی های اصلی در ناژوان قراردارد. وی با اشاره به اینکه در۲ سال گذشته نیز بیش از ۷۵ درصد مادی های ناژوان ساماندهی و شبکه های آب احداث شد، گفت: در سال ۹۶ تمام مادی های ناژوان ساماندهی و دارای شبکه آب می شوند همچنین سردهانه های مادی های معروفی همچون نیاصرم و غیره بازسازی می شود.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با تاکید بر اینکه نیاز اصلی مادی آب است از همین رو احداث شبکه های آب در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت، خاطرنشان کرد: همچنین کاشت نهال ها در اطراف مادی ها در فصل مربوطه خود آغاز می شود.

شفیعی با بیان اینکه کلکتور ۵ مخزن آب در ناژوان احداث می شود که تاکنون عملیات اجرایی یکی از مخزن ها تکمیل شده است، تصریح کرد:  همچنین عملیات اجرایی مخزن شماره ۲ در دست  اجراست و تاکنون نیز ۹۵ درصدی پیشرفت داشته است. وی با اشاره به اینکه این ۵ مخزن باید با یکدیگر شبکه شوند تا اگر مشکلی در آبیاری پیش آمد این شبکه ها به یکدیگر متصل و کمک کننده هم باشند، اضافه کرد: همچنین برای احداث پساب شبکه آب و فاضلاب شهر اقداماتی انجام شده تا درصورت نیاز نیز به این شبکه ها متصل شویم.

مدیرطرح ساماندهی ناژوان در ادامه گفت: تمامی گونه هایی که کاشته می شود و همچنین شبکه های آب و فاضلابی که احداث می شود زیر نظر سازمان فضای سبز شهرداری است.

شفیعی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه باغ رویش مقابل کوه آتشگاه احداث شده است، گفت: هدف اصلی از احداث باغ های رویش نهادینه کردن فرهنگ کاشت و نگهداری درخت در بین شهروندان است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان افزود: در بهمن و اسفند ماه درختان بسیاری توسط شهروندان کاشته می شود اما نگهداری درخت مهمتر از کاشت است از این رو طرحی را ایجاد کردیم تا باغ هایی که در تملک شهرداری و در آن درختی نیست، شهروندان به مناسبت های مختلف در آن درختی کاشت کنند. وی با بیان اینکه خانواده های که صاحب فرزند می شوند می توانند برای فرزندشان در این باغ درختی بکارند، تاکید کرد: در این راستا نهال با حضور خود افراد در باغ رویش کاشته می شود.

شفیعی در ادامه با اشاره به اینکه جاده سلامت برای تشویق شهروندان به پیاده روی و ورزش های همگانی در ناژوان احداث شده است، اضافه کرد:خوشبختانه  شهروندان از جاده یک سلامت استقبال گسترده ای کرده اند همچنین بسیاری از دیگر شهرهای کشور از این طرح الگوبرداری و در شهر خود نیز اجرا کرده اند.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با اشاره به اینکه فاز دوم جاده سلامت  در ضلع شمال ناژوان احداث و برای معلولان جسمی و حرکتی و جانبازان مناسب سازی می شود، گفت:  فاز دوم جاده سلامت به طول ۲ کیلومتر و  در فضای بسیار زیبا در دست اجراست. وی با اشاره به اینکه پارکینگ و نمازخانه مناسبی در فاز دوم جاده سلامت احداث شده است، ادامه داد: باغ رویش و فاز دوم جاده سلامت درآینده ای نزدیک به بهره برداری رسمی می رسد.

مدیرطرح ساماندهی ناژوان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به باغ پرندگان گفت: زیباترین و بزرگترین باغ پرندگان کشور در اصفهان است از همین رو از پتانسیل موجود باغ پرندگان استفاده و مرکز تکثیر پرندگان در این مکان احداث شد. شفیعی با تاکید براینکه در مرکز تکثیر باغ پرندگان بیش از  ۴۰۰ قطعه گونه پرنده نادر تکثیر و رها سازی شده است، افزود: گونه های نادر وکمیابی در این مرکز تکثیر و در باغ پرندگان رها سازی و به نمایش شهروندان وگردشگران گذاشته می شود. وی در ادامه با اشاره به راه اندازی موزه صدف ها گفت: فردی در سالیان سال تمامی اقیانوسها و دریاهای دنیا را درنوردیده و مجموعه ای از صدف ها ، مرجان ها و گونه های فیکس شده آبزی دریایی را جمع آوری کرده بود و با درخواست شهرداری فرد نیز صدف های خود را به نمایش گردشگران گذاشت.

مدیرطرح ساماندهی ناژوان  با اشاره به اینکه موزه صدف ها مجاور باغ پروانه هاست، گفت: بیش از ۳هزار گونه صدف در این موزه وجود دارد و در معرض دید شهروندان و گردشگران گذاشته شده است. شفیعی در ادامه با بیان اینکه باغ پروانه ها در شروع فعالیت خود سعی کرده بود تا پروانه های زنده را به نمایش بگذارد اما به دلیل برخی از مشکلات نیز این اتفاق رقم نخورد، گفت:  امسال نیز پروانه زنده به باغ پروانه های ناژوان می آیند  و گردشگران نیز در سالجاری علاوه بر پروانه های فیکس شده شاهد حضور پروانه های زنده نیز هستند. وی گفت: همچنین باغ خزندگان ، تونل آکواریوم  بی نظیر در ناژوان وجود دارد که نگاه بسیاری از افراد را مجذوب خود کرده است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با بیان اینکه باغ های بانوان در ناژوان قرار دارد و بانوان بسیاری در این مکان برای گذارندن اوقات فراغت خود حضور پیدا می کنند،  عنوان کرد: هرهفته نیز جنگ شادی در ناژوان اجرا می شود و خوشبختانه تاکنون نیز با استقبال خوب شهروندان روبه رو بوده است.

انتهای پیام+ 0
مخالفم - 0
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظرکد امنیتی کد جدید

آرادپرداز 468

منتخب هفته

ثبت‌نام مسکن ملی در ۶ استان جدید

ثبت‌نام مسکن ملی در ۶ استان جدید

در ادامه ثبت‌نام مرحله‌ای مسکن ملی در استان‌های مختلف، از امروز سامانه اقدام ملی تولید مسکن به روی متقاضیان 6 استان…
نقل‌وانتقال مالی و  موانع تعرفه‌ای؛ دو مشکل مهم توسعه روابط ایران و ترکیه

نقل‌وانتقال مالی و موانع تعرفه‌ای؛ دو مشکل مهم توسعه روابط ایران و ترکیه

همایش تجاری ایران و ترکیه هم‌زمان با سفر هیات تجاری اتاق ایران به ریاست غلامحسین جمیلی عضو هیات رئیسه اتاق ابران برگزار…
درخواست سازمان محیط‌زیست برای توقف پیش‌فروش خودروهای یورو ۴

درخواست سازمان محیط‌زیست برای توقف پیش‌فروش خودروهای یورو ۴

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌زیست در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو، توقف پیش‌فروش ۴ خودرو…
رها شدن بودجه از نفت بدون توسعه غیرنفتی ممکن نمی‌شود

رها شدن بودجه از نفت بدون توسعه غیرنفتی ممکن نمی‌شود

غلامحسین حسنتاش کارشناس ارشد مسائل نفتی بر این باور است که زیر ساخت‌های لازم برای رشد غیر نفتی فراهم نیست. او می‌گوید:…
آغاز ثبت‌نام مسکن‌ ملی در اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان از امروز

آغاز ثبت‌نام مسکن‌ ملی در اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان از امروز

براساس اطلاعیه جدید وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام متقاضیان در سامانه طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای ۶ استان اصفهان، زنجان،…
صادرات برق ۱۲۰ درصد افزایش یافت

صادرات برق ۱۲۰ درصد افزایش یافت

مدیر عامل شرکت توانیر گفت: میزان صادرات برق در کشور نسبت به گذشته افزایش داشته، به‌گونه‌ای که در سال ۱۳۹۸ شاهد افزایش…
با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیم

با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیم

رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها کاملا بر…
صندوق توسعه ملی کارکرد بین‌نسلی خود را از دست داده است

صندوق توسعه ملی کارکرد بین‌نسلی خود را از دست داده است

سوری، اقتصاددان می‌گوید: نباید به منابع صندوق توسعه ملی دست‌درازی شود؛ اگرچه این صندوق کارکرد خود را از دست داده است و…

© تمامی حقوق این سایت برای اصفهان تحول محفوظ است.

طراحی وب سایت خبری